Головна

Про нас

Останній номер

Архів номерів

Статті

Замовити друкований варіант

Пожертвування

Інтернет-ресурси

Новини Церкви ХВЄ України


Актуальне запитання

Адреси церков ХВЄ та розклад богослужінь

Благовісник у ФейсбуціІсторичні постаті

Ярл Пейсті

8 березня 2010 року на 90 році життя відійшов у вічність Ярл Миколайович Пейсті. Віруючі всього світу чудово знають цього проповідника, який протягом багатьох років входив у їх домівки з євангельською вісткою на хвилях заснованого ним Російського християнського радіо. Багато хто пам’ятає також звукозапис Нового Заповіту, озвучений його голосом з приємним та незабутнім тембром.


Батько Ярла Микола Іванович Пейсті почав своє служіння у Петрограді незадовго до революції. Та згодом за християнську діяльність він був висланий у Фінляндію. Після Жовтневої революції проповідник повернувся в охоплену громадянською війною Росію вже з сім’єю. У складних умовах він трудився для Господа, організовуючи християнські общини.

Ярл народився в Усурійську в 1920 році. Згодом вони з батьками переїхали у Харбін, що в Маньчжурії. Коли у 1927 році в країні почалися репресії проти релігійних діячів, сім’я Пейсті повернулася у Фінляндію, а згодом виїхала в Америку. Потім з Америки вони знову повертаються в Маньчжурію для євангелізаційної праці серед російського населення. І саме тут 7 січня 1935 року 14-річний Ярл віддає своє серце Господу.

Згодом Ярл вступає в Національний біблійний інститут у США, який закінчує у 1943 році. Після рукопокладення на пасторське служіння він три роки служить у церкві й одночасно закінчує Нью-Йоркський університет.

У 40-их роках з’явилася можливість транслювати християнські передачі, і Микола Іванович разом з сином були одними з перших, хто скористався можливістю звернутися до російського народу через радіо. Ці програми вперше прозвучали з міста Кіто в Еквадорі. У 1946 році батько з сином починають транслювати ці програми російською мовою. А у 1947 році після передчасної смерті батька Ярл Миколайович очолив радіослужіння. Протягом семи років він працює у російському відділенні Транс-світового радіо, де щотижня готує євангельські програми російською мовою.

З 60-их до 80-их років транслювання в СРСР велося з короткохвильових передатчиків, розташованих у різних точках земної кулі. Програми транслювалися зі станцій Монте-Карло, Португалії, Еквадору, Лівану, Філіппін, Південної Кореї та острова Сайпан. Після перебудови Російське християнське радіо отримало змогу передавати свої програми з радіоточок, розташованих на території колишнього Радянського Союзу.

У травні 1949 року Ярл Пейсті одружується з Піркко Суомела з Фінляндії, яка в той час навчалася в Нью-Йорку. Вона стала його вірною помічницею на багато років. Разом подружжя виховало десятеро дітей — шість синів і чотири доньки, які також беруть активну участь у служінні.

Після смерті Піркко у травні 1994 року син Джон змінив Ярла Миколайовича на посту директора місії, і до останніх років життя проповідник жив і трудився в невеличкому містечку Естес Парк, що у штаті Колорадо. З 1994 року в різних регіонах Росії з ініціативи проповідника почали створюватися реабілітаційні центри для тих, хто повірив у місцях позбавлення волі. Їх назвали на честь дружини Ярла Пейсті «Домами Піркко». Там колишні ув’язнені перебувають протягом року і отримують духовну підтримку та основні навики для нормального життя на свободі.

Ярл Миколайович Пейсті є автором багатьох християнських книг, зокрема «Дух Святий», «Хто приходить до Мене, не буде вигнаний геть», «Молитва Господня», «Хліб Життя» та ін.

Костянтин Ткаченко
www.pcseba.org

"Благовісник", 1,2010

Цікаве посилання: http://rcr.ru/index.php?option=com_content&view=article&id=137:2009-03-06-09-49-38&catid=1

 

Українська християнська поезія