Головна

Про нас

Останній номер

Архів номерів

Статті

Замовити друкований варіант

Пожертвування

Інтернет-ресурси

Новини Церкви ХВЄ України


Актуальне запитання

Адреси церков ХВЄ та розклад богослужінь

 




Інтерв`ю

Михайло Паночко: «Нам необхiдно об`являти «усю волю Божу»

На запитання журналу дає відповідь старший єпископ Церкви християн віри євангельської України Михайло ПАНОЧКО.

— Михайле Степановичу, що спонукало Вас запропонувати для чергового номеру журналу саме таку тему: «Як личить святим»?
— Найперше, цього вимагає від нас Боже Слово, яке є найвищим авторитетом для Церкви Христової. По-друге, цього вимагає ситуація в наших церквах, коли віруючі живуть в умовах великої свободи та серед розмаїття вчень і смаків, деформованих впливом світу та гріховною природою людини. Нам необхідно «об’являти всю волю Божу» (Дії 20:27).

— Які сфери життя людини виявляють її святість?
— Святість має проявлятися в усіх сферах життя. Ми тілом, душею і духом належимо нашому Спасителю і Творцю, Який благословенний навіки. Господь найперше торкається нашого духу, оживляє нас з мертвих через дух (див. Еф.2:1-5). Ми стаємо новим творінням у Христі Ісусі, стаємо Його дітьми. Від Святого народжуються «святі та улюблені». З цього випливає, що наш особливий статус вимагає: «Як слухняні не застосовуйтесь до попередніх пожадливостей» (1 Пет. 1:14). Коли в порядку наша душа, це обов’язково вплине на наш характер, на поведінку, і обов’язково на зовнішність. Пріоритет належить внутрішньому чоловікові.

— Наскільки важливим (чи неважливим) повинен бути зовнішній, видимий прояв святості у житті християнина?
— Наука апостола Павла («як личить святим») і настанови апостола Петра жінкам («а окрасою їм нехай буде не зовнішнє…») вказують нам на відповідний здоровий баланс в ставленні до зовнішності. Усякі крайнощі шкідливі у житті християн. Ми не мудріші від апостолів Павла чи Петра, щоб встановлювати якусь форму одягу для віруючих, але ми зобов’язані триматись здорового глузду: «Бо не дав нам Бог духа страху — але сили, любові і здорового розуму» (2 Тим. 1:7). Христос сказав фарисеям: «Це треба робити і того не залишати». Тобто духовний стан серця (краса душі) — на першому місці, це важливе, але не маємо права нехтувати красою зовнішньою.

— Чи могли б Ви коротко описати святу людину? Якою Ви особисто бачите її?
— Найперше, це глибоко віруюча людина, яка керується Божим страхом, шанує від щирого серця Свого Спасителя, любить усіх людей, скромна і проста, співчутлива і милосердна, сповнена добрих діл. А ще своєю зовнішністю не провокує, не безчестить свого покликання, свого статусу, не принижує ближнього («я маю, а ви не маєте»). Одним словом — подібна до Сина Людського — Ісуса Христа.

"Благовісник", 4,2010

Українська християнська поезія