Головна

Про нас

Останній номер

Архів номерів

Статті

Замовити друкований варіант

Пожертвування

Інтернет-ресурси

Новини Церкви ХВЄ України


Актуальне запитання

Адреси церков ХВЄ та розклад богослужінь

 
Інтерв’ю

Вiктор Куриленко: «Я знайшов сенс життя в християнськiй вiрi»

Виктор Куриленко

Хлопці грали у війну. Повз них проходив Вітя з сестрою. Гра однолітків привернула увагу Віктора. Він глянув на них — і відчув різкий біль. Стріла потрапила хлипчині в ліве око і вибила його.

Через кілька років він зайшов в гості до свого друга. Той знімав перо з ручки (у 60-ті писали саме перами) і ненавмисне потрапив хлопцеві в здорове око. З тих пір Віктор поринув у повну темряву. Це була страшна втрата, але не кінець нормального життя. Нині Віктор Куриленко — відомий християнський проповідник і вчитель Біблії, ведучий радіопрограми «Життя», яка транслюється у країнах СНД. А ще проповідник, учитель, доктор богослов’я. Викладає в біблійних школах США та України, бере участь у молодіжних та сімейних конференціях в Україні, Росії, Молдові, США. Веде годинну телепрограму на місцевому телебаченні. Автор книг «Наше нове життя», «Життя, віддане Богові», збірки віршів «Життя».

— Вікторе Павловичу, наскільки велика різниця між сприйняттям навколишнього світу людей зрячих і незрячих?
— Вважається, що, втрачаючи зір, людина позбавляється 90% сприйняття навколишнього світу. Це величезний контраст, велика втрата, але не кінець нормального життя. Сліпий може зосередитися на тому, що в його душі, читати за Брайлем, слухати книги в аудіозаписі, розмірковувати над життям. Я знайшов сенс життя в християнській вірі та виконанні біблійних принципів.

— Як ви думаєте, чому люди, фізично не обмежені, часом вважають себе нещасними і впадають у депресію?
— Більшість із них — слабовольні. Але насамперед причина в тому, що вони не знають Бога. Усі їхні надії і бажання — у матеріальному світі. Їх життєві опори слабкі, тому вони часто підводять. А звідси — розчарування, депресії, іноді самогубства.

— Як вам вдається вести активний спосіб життя?
— Перш за все, мені допомагає дружина, яка вже 30 років є моєю подругою, помічницею і матір’ю моїх дітей. По-друге, допомагають друзі, які мене люблять. Але головне джерело моєї сили і натхнення — Бог. Хто вірує в Бога і живе з Ним, той має все. І моє життя — реальне підтвердження цього.

— Ваша порада тим, хто не вірить, що сліпа людина може бути щасливою.
— Хтось сказав, що щастя — це потрібність іншим. Постарайтеся бути доброзичливими, корисними людям, що навколо вас. Не концентруйтеся на своїх проблемах, а шукайте можливості комусь допомогти. У якому б складному становищі ви не опинилися, завжди знайдуться люди, яким важче, ніж вам. Любити інших і жити для них — так учить моя улюблена книга Біблія.

Розмовляла Світлана Степаненко
www.prochurch.info

"Благовісник", 4,2011

Віктор Куриленко, Випробування віри

Українська християнська поезія