Благовісник

Фотопроповідь

Пам'ятник у Рурмонді

У середині дев'ятнадцятого століття в невеликому голландському містечку Рурмонді сталася незвична історія. Бравий полковник кавалерії ван Горкум, протестант, зустрів панночку-католичку зі шляхетної родини ван Афферден. Зустріч виявилася доленосною — вони полюбили один одного й вирішили одружитися. На жаль, міжконфесійні шлюби, та ще й між людьми з різних станів (а наш полковник міг похвалитися лише військовими заслугами, а не знатністю роду) у ті часи суспільством аж ніяк не заохочувалися.

Однак це не збентежило наших героїв і, всупереч усім злим язикам, вони одружилися в 1842-му році й жили душа в душу майже півстоліття, зберігши кохання до глибокої старості. Ван Горкум помер у 1880-му році, а дружина пережила його на вісім років. Вони обидва дуже хотіли бути похованими поруч, але через приналежність до різних конфесій їм судилося бути похованими в різних частинах кладовища, розділених високою стіною. Полковник повинен був спочивати в протестантській частині, а його дружина — у фамільному склепі на католицькій стороні.

Та дружина знайшла дотепний вихід, заповівши поховати її прямо біля стіни, яка розділяє частини цвинтаря, поруч із могилою чоловіка. Так і з'явився цей незвичайний пам'ятник, який з часом перетворився мало не на головну цікавинку невеликого голландського містечка.

"Благовісник", 4,2013