Головна

Про нас

Останній номер

Архів номерів

Статті

Замовити друкований варіант

Пожертвування

Інтернет-ресурси

Новини Церкви ХВЄ України


Актуальне запитання

Адреси церков ХВЄ та розклад богослужінь

 
Фотопроповідь

Біблійна «гідравліка»

У ранньому дитинстві я ніяк не міг зрозуміти, як водії здоровенних БєлАЗів можуть таким маленьким кермом повертати такі величезні колеса. У шкільному підручнику була картинка, на якій дорослий чоловік був сфотографований на фоні величезного автомобіля. Пам’ятаю, він ледь досягав половини висоти колеса. Отож керування таким велетом для мене залишалося великою таємницею.

Потім я дізнався, що на таких автомобілях встановлюють гідропідсилювачі. Іншими словами, водій, повертаючи кермо, насправді не сам повертає колеса. Він всього-на-всього приводить у дію механізм, який, підкоряючись рухам рук водія, зусиллями гідравліки змушує колеса повертатися. Так що для самого водія обертати кермо — цілком посильна праця.

Щось подібне можна бачити і у Великому дорученні Ісуса Своїм учням йти «по всьому світові» проповідувати Євангелію. Для жменьки людей проповідь Благої Звістки «до краю землі» здавалася справою нездійсненною. Але вони все-таки пішли! Ось що про це написано у євангеліста Марка: «І пішли вони, і скрізь проповідували. А Господь помагав їм, і стверджував слово ознаками, що його супроводили» (16:20). От що, виявляється, насправді рухало справу: Господь помагав їм! Апостоли виконали свою частину праці: пішли та проповідували. А Бог виконав свою: допомагав та звершав чудеса.

Так само «біблійна гідравліка» вмонтована і в життя віри кожного з нас. Ти роби те, що говорить Слово Боже! А з усіма непосильними труднощами нашого християнського шляху може справитися Бог!

Михайло ЮНАКОВСЬКИЙ

"Благовісник", 4,2011

Українська християнська поезія