Журнал "Благовісник", № 100
У нас нині свято!
Вийшов друком журнал, який має порядковий номер 100.
На перший погляд, це не так вже й багато: є видання, де рахунок іде на тисячі. Але, коли врахувати невелику періодичність — щоквартально — то цифра 100 справді знакова. А в часі — це аж 26 років!
Так, ми зустрічаємося з вами, шановні читачі, уже 26 років. Видання народилося в далекому 1992 — в період економічної та політичної нестабільності, моральних та духовних пошуків, кардинальної зміни орієнтирів та пошуку власної ідентичності. Журналісти назвали ті часи «буремними дев’яностими». Щойно народилося українське об’єднання християн віри євангельської. Віруючі кинули сили на євангелізацію, пошук нових форм служіння. Саме тоді почали з’являтися християнські періодичні видання — газети та журнали. Професійних журналістів було мало, досвіду також. Але було велике бажання донести до українців Добру Новину засобами масової інформації.
Так, за ініціативи тодішнього керівництва Церкви ХВЄ, за участі окремих ентузіастів народився «Благовісник». Так, він був не надто досконалий з журналістської та поліграфічної точки зору. Але він ніс дух місіонерства та задовольняв духовну спрагу жителів колишньої атеїстичної держави. Потім був довгий час пошуків, становлення, вдосконалення. Так сталося, що з певних причин редакція всеукраїнського журналу перебазувалася на Волинь, у Луцьк, де й працює донині.
За 26 років було багато цікавих зустрічей, ідей, планів, відкриттів. Були, звичайно, й прорахунки, невдачі. Але ми завжди старалися триматися на належному рівні, друкуючи цікаві, духовно корисні та актуальні матеріали.
Сучасні технічні досягнення настільки швидко змінюють реальність, що нерідко ми не встигаємо за тими змінами. Вони впливають також на свідомість, поведінку та моральний стан суспільства. Тому християнським працівникам, в тому числі й журналістам, доводиться вчасно і правильно реагувати на ці виклики сьогодення. Не завжди це, на жаль, вдається.
Останні роки для нашого видання були важкими і, перш за все, з фінансового боку. Причина не лише в подорожчанні витрат на друк та розсилку та у зменшені фінансової спроможності читачів. Велику роль зіграло неймовірно швидке зростання ролі та значення інтернету в житті людей і особливо молоді.
руковані видання стають дедалі менш затребуваними. Їх стали менше читати. А зменшення тиражу будь-якого видання автоматично веде до подорожчання окремого примірника. І нам щораз важче вдається втримати журнал на плаву. Цей рік особливо важкий у фінансовому плані, і ми не знаємо, як він закінчиться.
Тому не можемо спрогнозувати майбутнє «Благовісника», навіть найближче. Багато залежить від того, наскільки ви, читачі, будете готові нас підтримувати як молитовно, так і фінансово. Щиро дякуємо, що усі ці роки ми відчували цю підтримку. Вона додавала снаги, підбадьорювала, коли було важко, надихала на нові ідеї. Нехай Господь благословить вас!
Надіємося та чекаємо на нові зустрічі з вами на сторінках часопису!
А поки що у ваших руках «Благовісник» № 100. Просимо вас, подякуйте Богові за нього, як і за всі попередні номери. Помоліться за працівників нашої редакції, за усіх, хто тією чи іншою мірою причетний до видання журналу. Нам потрібна ваша підтримка та ваше благословення.
Дякуємо вам, дорогі читачі!
З повагою головний редактор журналу «Благовісник» Юрій Вавринюк
|