Благовісник

 

Благовісник у Фейсбуці
Благовісник
у «Facebook»

 

Останній номер
4,2023
«Чи є справедливість на світі»

 

 

 

 

4,2017

Дивитися PDF

Скачати PDF (rar)

Тема номера: «Обережно: гіркий корінь!»

Перемініться відновою розуму, Михайло ПАНОЧКО

Усі ми прагнемо, щоб Бог змінив ситуацію в нашій країні. Усі ми бачимо, що Україна нині стоїть на межі якихось особливих змін. Я ось уже 20 років у Києві й буваю на різних форумах найвищого рівня. І лише в останні роки чую, як на цих заходах звучать питання про моральне здоров’я суспільства. І мене це радує.

Гірке коріння, Юрій ВАВРИНЮК

В однієї моєї знайомої років десять тому трапився кумедний випадок. Вона попросила родичку викопати квітку: хотіла посадити на могилі батька. Та викопала разом із землею, щоб рослина краще прийнялася. Коли моя знайома садила квітку в землю, каже, побачила ще якийсь незрозумілий пагінець, але подумала, що то теж якась квітка, і загорнула землею. Через декілька місяців її чекав сюрприз.

Сім смертних гріхів, Ольга МІЦЕВСЬКА

Кожен з напрямків християнства, з роками вибудовуючи своє віровчення, свідомо чи несвідомо виділяв певні гріхи, які вважаються «більш грішними». У радикальному протестантизмі за такі гріхи вилучають з церкви, за деякі навіть «до пришестя» (хоча ця практика видається якоюсь доволі сумнівною). Є ж такі гріхи, за які не вилучають і тому вони виглядають, так би мовити, «допустимими». Наприклад, блуд і п’янство — це «страшні» гріхи, але ніхто не вилучає за заздрість чи лінощі, хоча саме вони й можуть стати причиною попередніх.

Рецепт освячення від апостола Павла, Йоганнес РАЙМЕР

Наше оновлення можливе тільки в результаті оновлення нашого способу мислення. Біблія нас зобов’язує жити оновленим у Христі розумом. У Посланні до филип’ян, 2:5, написано: «Нехай ті самі думки будуть у вас, як і в Христі Ісусі». Слово «думки», грецьке «нус», означає «мислення». Так у Посланні до римлян, 12:2, сказано: «І не пристосовуйтесь до світу цього, але перемініться відновленням розуму вашого, щоб ви пізнали, що є воля Божа добра, приємна й досконала».

Користь чи корисливість? Василь МАРТИНЮК

Ні разу не чув, щоб у церквах карали вилученням за користолюбство, хоч воно є мало не початком усіх гріхів. Бо який би людина не чинила гріх, вона має в ньому якийсь інтерес — чи матеріальний, чи віртуальний (наприклад, похвала). Тому пропоную свої міркування про корисливість у контексті Слова Божого, не претендуючи на стовідсоткову істину, «бо багато ми всі помиляємось», — як сказав апостол Яків (3:2). Читачеві ж, надіюся, буде цікаво оцінити мотиви своїх учинків і слів, ставлячи собі питання: «Для чого я це робив? Кому це корисно — мені чи ближньому?»

Життя, яке викликає заздрість, Павло ФЕДОРУК

Апостол Павло, розповідаючи про своє служіння, зазначає одну цікаву деталь: він бажає своєю працею та її плодами викликати ревність у своїх одноплемінників і спонукати їх шукати Господа. Здається, що це звучить дивно, але Павло посилається на П’ятикнижжя Мойсеєве: «Я викличу заздрість у вас ненародом, роздражню вас нерозумним народом» (Рим.10:19).
Спробуємо зрозуміти це. Чи здатні ми з вами жити життям, яке б могло викликати ревність у серцях інших людей.

Відкладений чай, Богдан ГАЛЮК

«Того ж дня Ісус вийшов із дому та й сів біля моря. І безліч народу зібралась до Нього, так що Він увійшов був до човна та й сів, а ввесь натовп стояв понад берегом. І багато навчав Він їх притчами...» (Мт.13:1-3).
Ісус дуже любив людей і ніколи їх не цурався. Не було такого, щоб у Нього не було часу, щоб із кимось поспілкуватися. Христос ніколи не був занадто втомленим, щоб допомагати, оздоровляти, зціляти, воскрешати, виганяти нечистих духів, очищати від прокази…

Маєш успіх? Обов’язково матимеш заздрісників! Геннадій АНДРОСОВ

«І я бачив: ввесь труд та ввесь успіх учинку викликає заздрість одного до одного…» (Екл.4:4). Це закон світу, який діє в усіх людях. Заздрість настільки підступна, що навіть вражає найближчих рідних. Наприклад, через заздрість Каїн убив свого рідного брата Авеля, сини Якова хотіли вбити свого брата Йосипа. Мойсей віддав своє життя на служіння своїм братам за тілом, самовіддано служив їм, а вони заздрили йому. З’являлися негідні люди, які підбурювали весь народ супроти Мойсея. Доводилося втручатися Богові, щоб зупинити розповсюдження цього гіркого кореня на ймення заздрість.

Найулюбленіший гріх, Вадим ЛИСЕНКО

На слово «лінь» ми мило посміхаємося, вважаючи, що йдеться про зовсім не страшну рису, яка притаманна всім людям. Тому декому видається фанатизмом суворо засуджувати лінь і говорити про це, як про щось гріховне. Навіть у народі лінь ласкаво називають «матінкою». Але чому тоді в Біблії так багато застережень про небезпеку ліні? Ця «матінка» може людині не просто нашкодити. Вона може її вбити.

Лукавство, Джейсон Д. БРЕДЛІ

Не дивно, що багато людей асоціюють слово «християнин» зі словом «лицемір». Християни мають репутацію людей, слова яких розходяться з ділом. І якщо бути чесними, лицемір часто дивиться на нас із дзеркала, поки ми чистимо зуби. Я живу в маленькому містечку, яке відзначається нічними п’янками щосуботи й переповненими церковними зібраннями недільного ранку. В новинах нас регулярно звинувачують у присвоєнні чужих грошей, любовних романах, зловживанні владою й називають найгіршими екземплярами християн.

Євангелізація з присмаком лукавства, Дмитро ДОВБУШ

У слові «євангелізація» мені завжди відчувався присмак якогось негативного значення. Суто фонетично воно перекликається в свідомості з «декомунізацією», «агітацією», «дезінформацією» — словами, які передбачають певний тиск на адресата для реалізації закладеного змісту… Не те, що я чіпляюся до слів, але іноді й справді навіть один акцент, якщо його глибоко усвідомити, може суттєво змінити ракурс і підхід.

Шлюб видатних. Підводне каміння на шляху служіння

Ми думаємо, що видатні християнські діячі жили ідеально, мали зразкові шлюби. Насправді ж вони такі само люди, як і ми. Тож погляньмо на них як на простих смертних, не применшуючи їхньої значимості й великої праці. Ми побачимо, що їхнє життя складалося з тієї ж буденності, як і наше. Вони боролися з такими ж спокусами й проблемами, як і ми. Проте вони боролися (хоч і не завжди успішно) й за те, щоб їхнє життя та їхні шлюби були до вподоби Богові.

«Золотий» вік Соломона, Михайло ЧЕРЕНКОВ

До останніх Давидових днів його син Соломон перебуває в тіні. Він зовсім не проявляє своїх амбіцій. За нього переживають інші — мати Вірсавія, пророк Натан, священик Садок, воєначальник Беная. Вони нагадують царю його клятву передати трон Соломонові. Лише тоді Давид діє: за його наказом Соломона посадили на царського мула й у Ґіхоні помазали на царя над Ізраїлем (1Цар.1:33-34, 38-39). Соломон не шукає царства, царство знаходить його.

Представляємо Київське об’єднання церков ХВЄ.

Ознаки справжньої побожності, Анатолій КОЗАЧОК

Даючи визначення поняттю «побожність», слід зазначити, що це відданість Богові, завдяки якій життя людини стає Йому до вподоби. Звісно, ми хочемо, щоб наше життя подобалося Богові. Яків дає декілька ознак побожності, і ми спробуємо визначити, що таке справжня побожність, що потрібно й чого не потрібно робити, щоб бути побожним?

Зустріч з цікавою людиною
Йоганнес Раймер: Якщо ви розчарувалися в Церкві, то ви її ще не знаєте!

 

 

Людяність — це дуже важлива риса, особливо для християнина,
тому що Бог створив нас передусім не віруючими,
а людьми.

Віталій ЯЦЮК

Українська християнська поезія Місія "Голос надії"