Благовісник

Життя Церкви

Не дайте супер-духовним людям нашкодити вашій церкві

Декілька років тому відомий сьогодні проповідник набув популярності, коли сказав, що ангел регулярно навідував його під час телевізійних зустрічей пробудження. Це й ангел нібито був посланий, щоб почати велике відновлюючи пробудження в Сполучених Штатах. Тільки одна велика проблема: пробудження так і не почалося.

Однак місяць за місяцем розповіді про неймовірні духовні пригоди цього євангеліста ставали все більш неймовірними. Одного разу він сказав, що відвідував небеса і зустрічався там з апостолом Павлом, і начебто Павло підтвердив йому — він і є справжній автор Послання до євреїв. Двохтисячолітня теологічна загадка була розкрита!

Оглядаючись на все це, зараз складно повірити, що так багато християн повелося на подібні дивні заяви. Будь-яка людина з самим базовим рівнем розрізнення знає, що Бог не дозволяє нам говорити з мертвими людьми ради отримання певної духовної інформації. То чому ж ми такі довірливі? Я називаю це фактором «о-о-ох, а-а-ах».

У наших колах є деякі супер-духовні люди, які знають, як справити враження на оточуючих своїми відкриттями і досвідом. Вони знають, як змусити нас сказати «о-о-ох, а-а-ах». У деяких випадках ці люди щирі, але вони просто мають певні емоційні проблеми чи навіть психічні розлади. В інших випадках вони сповнені духовної гордині й зрештою використовуються дияволом, щоб принести смуту й розділення в церкву.

Знову й знову я акцентую увагу на тому, що я — безкомпромісний християнин повної Євангелії, і я вірю, що всі дари Духа Святого реальні й сьогодні. Але я вірю, що Бог закликає нас очистити наші вчинки й більше не дозволяти різним дивним елементам дискредитувати силу Божу. Немає нічого більш небезпечного для істинного пробудження, як «духовні маніяки», які красуються своїми дарами й одночасно відображають відсутність характеру.

Нижче — сім індикаторів супер-духовної людини. Якщо вони описують вас чи будь-кого з ваших знайомих, будь ласка, не зволікаючи зверніться за духовною порадою.

1. Їхні стопи рідко торкаються землі. Супер-духовні люди живуть в озоновій кулі. Вони не дотикаються до звичайного життя. Вони можуть проводити багато часу в молитві (чи говорити про це), вони можуть постити чи накласти на себе сувору дисципліну, але їхні взаємостосунки з іншими людьми кульгають. Запам'ятайте: Ісус не жив як гуру, підносячись над землею й поширюючи довкола ефірну мудрість. Він жив у реальному світі й здоровим способом взаємодіяв з людьми. Так повинні чинити й ми.

2. Вони надають надто багато значення снам, видінням і духовним проголошенням. Бог говорить з нами через Свого Духа, і Він може використовувати сни, видіння чи пророчі слова. Тим не менше, Його послання завжди випливає з любові й приносить мир. Навпаки ж, дух дивацтва зазвичай супроводжує супер-духовних людей, які постійно стверджують про отримання відкриттів. Павло попереджав колосян про таких людей, коли писав: «Нехай вас не зводить ніхто удаваною покорою та службою Анголам, вдаючися до того, чого не бачив…» (Кол.2:18)

3. Їм складно ставати під владу. Супер-духовні люди зазвичай переповнені гординею і вірять, що вони більш обдаровані, ніж пастори чи інші духовні лідери. Тому вони вважають недопустимим приймати настанови чи зауваження від будь-кого. Зрештою вони стають ренегатами, відділяють себе від Тіла Месії, що лишень ставить їх у духовно вразливе становище.

4. Вони прагнуть уваги. Супер-духовній людині часто бракує любові й схвалення. Їхній емоційний дефіцит штовхає їх до пошуку уваги від людей, і вони знаходять її, справляючи на людей враження. Деякі люди, які хочуть служити заступниками чи консультантами, або навіть бути частиною групи прославлення — можуть насправді потребувати внутрішнього зцілення перед тим, як зможуть бути ефективними в цих ролях. Якщо ви дасте їм мікрофон до того, як вони зціляться, ви пошкодуєте про це!

5. У них менталітет жертви. Більшість супер-духовних людей, яких я знаю, вірять, що перебувають під постійними атаками диявола — начебто вони його найбільші вороги. Найдрібніша життєва проблема — від квитка в транспорті до задирок біля нігтів — стає свідченням демонічної змови проти них. Нам потрібно допомогти людям зрозуміти, що вони не є центром Всесвіту, і в сатани насправді є важливіші справи, ніж не дати брату Бобу чи сестрі Лулу заспівати пісню на недільному зібранні в церкві.

6. Вони стають жорсткими й осудливими. «Духовні маніяки», які не знаходять сприйнятливої аудиторії для своїх видінь і пророцтв, іноді наповнюються гіркотою і стають ображеними — і зрештою осуджують всіх, хто не сприймає їх, передвіщаючи їм пекельні муки. Я знаю ситуації, коли розлючені християни доводять церкву до розділення, оскільки переконані, що пастор злий чи що вся церква живе у гріху. Люди, сповнені гіркоти, стають інструментами диявола. Розберіться з цим до того, як вони нашкодять іншим!

7. Вони часто виявляються обманутими. Супер-духовні люди, які відкидають поради чи духовне керівництво, наближаються до катастрофи. Джозеф Сміт, засновник мормонів, почав цей культ після проголошення того, що всі християнські деномінації — неправдиві церкви. Він відділив себе від Тіла Месії й почав найбільшу єресь 19 століття. Люди, які стають так сильно зосередженими не власних духовних перевагах, зрештою заперечують Ісуса й оправдовують власну гріховну поведінку.

Церква повинна бути здоровим місцем. Не давайте супер-духовним людям повести вашу общину неправильним шляхом.

Лі Грейді

"Благовісник", 3,2014