Благовісник

Церква та суспільство

Біометричні паспорти: чому християни бояться Антихриста?

Довідка:

23 вересня 2011 року Верховна Рада України прийняла Закон «Про документи, що засвідчують особу і підтверджують громадянство України», який передбачає введення в Україні біометричних паспортів. Введення біометричних паспортів є зобов’язанням України, прийнятим в рамках плану дій щодо введення безвізового режиму з ЄС.
Біометричний паспорт відрізняється від звичайного тим, що в нього вбудована спеціальна мікросхема, яка містить фотографію власника, а також його дані: прізвище, ім’я, по батькові, дату народження, номер паспорта, дату його видачі й закінчення терміну дії, а також будь-які додаткові відомості про власника.

Я не раз помічав, що як тільки розмова заходить про Антихриста, число 666 і апокаліпсис, багато людей прямо таки оживають і починають навперебій ділитися таємничими знаннями, отриманими з різних джерел — від ЗМІ до духовних одкровень і пророцтв. Ніяка тема, здається, так не захоплює християн, як тема останнього часу. Варто тільки прозвучати фразі «печать на чоло» у проповіді, як прокинуться навіть парафіяни, що добряче задрімали!

Так от. Що ж у цьому поганого, запитаєте ви? Давайте по порядку.

Ну, по-перше, характерно те, що в багатьох випадках подібні теми супроводжуються якимось благоговійним страхом перед прийдешніми страшними подіями, а іноді навіть нотками паніки в тембрі співрозмовників. Причому люди самі нагнітають атмосферу грядущої небезпеки. По-друге, особисто я знаю не так багато християн, які мають досить об’єктивний погляд на цю проблему. У переважної більшості щодо подій «кінця світу» в голові справжній вінегрет — із різних людських здогадок, версій, тлумачень, які мають мало спільного з вченням Біблії. І, по-третє, це нагадує ситуацію на політичній арені, коли можновладці з метою відвернути увагу мас від дійсно насущних питань (як то — жебрацькі пенсії, корупція і т. ін.) зіштовхують лобами... кого завгодно — захисників російської та української мови, гомофілів і гомофобів і т. д., спеціально піднімаючи теми апріорі провокаційні. Так і з «кінцем світу». У той час, як церкви катастрофічно потребують якісного вчення, підняття рівня консультування, мобілізації ресурсів для євангелізації — найбільш нагальною справою є, безперечно, дізнатися, з якої ж країни прийде «муж гріха»!

Котроїсь зими, коли в Україні лютував вірус грипу, пам’ятаю, трапився такий випадок. Уявіть собі атмосферу загальної паніки, підігрітої ЗМІ з подачі гігантів фармацевтичного бізнесу: люди — по вулицях у марлевих пов’язках, масова скупка медикаментів, волання в мережах з приводу кількості летальних випадків... І ось — пізній час, наша квартира, мама працювала (такий у неї графік), я щось читав, сидячи на дивані разом із сестрою. Раптом задзвонив телефон. Піднявши трубку і почувши кілька перших фраз, мама спочатку зблідла, а потім повільно присіла на стілець. «Молитися, молитися, терміново потрібно молитися!» — все лунав голос у слухавці. Виявляється: десь через когось (причому ніхто не знає де і через кого), було пророцтво приблизно такого змісту: цьогорічна епідемія грипу — це Божі суди. Більше того — такого-то числа (тобто сьогодні), рівно о дванадцятій годині ночі (прямо окультизм якийсь) проходитиме ангел-губитель по домівках (випадково забрів зі Старого Завіту) і винищуватиме (тут, як каже один письменник-сатирик, наберіть повітря в груди) «готових і не готових»... Зараз у мене немає ніякого бажання розглядати теологічні невідповідності подібних одкровень, тому я просто продовжу свою розповідь. Як зараз пам’ятаю, наші погляди, як один, спрямувалися на циферблат настінного годинника. Ви не повірите, хвилинну стрілку всього кілька поділок відділяло від констатації півночі! А далі почався якийсь психоз. Моя молодша сестра схопила мене за руку, і я відчув, що її прямо всю трясе. Ангел-губитель, дванадцята година, Божі суди, треба молитися... Страхіття! Сяк-так заспокоївши домашніх, ми все ж схилилися на коліна. Правда, вся ця історія принесла єдину користь: такої благальної молитви у нас не було вже давно!

От у мене питання: чому ж так звані «духовні» християни, які люблять різні духовні прояви і мало не будують на них свою віру, коли зустрічаються обличчям до обличчя з небезпекою, впадають у відчай і виявляються зовсім безпорадними? Чому складається таке враження, що люди більше бояться приходу Лжехриста і супутніх катастроф, ніж чекають пришестя Справжнього Ісуса? Та просто тому, що не на тому будують. Безперечно, людину завжди цікавила сфера надприродного. Що там казати, я й сам, будучи ще невідродженим, своє читання Біблії почав з книги Одкровення. Але не на тому закликав Месія закладати свою основу! Можливо, саме тому в Біблії так невизначено і туманно описані останні дні, що не наша справа «знати час та добу»? Наше завдання — зміцнювати своє спасіння і допомагати спастися іншим! І чекати Його — всім своїм серцем. У такому разі не буде часу думати про Армагеддон і боятися його.
Світ же намагається нас відвернути від суті, лякаючи страшними картинами. Білборди з проголошенням кінця світу, таємничі пророцтва Майя, новий світовий порядок, масони... о, ледь не забув — біометричні паспорти! Власне, вони то і стали поштовхом до написання цієї статті. Адже це вже конкретні відчутні речі, які стосуються безпосередньо кожної людини — і тому вже викликали відомий ажіотаж, до речі, не тільки серед протестантів.

Вивчаючи матеріали з даної проблематики, я переконався, що більшість служителів оцінюють введення біометричних документів як природній процес, у якому поки що немає прямої загрози для християн. Для лаконічності наведу дві найбільш влучні, на мій погляд, цитати.

— Ми живемо у вік технологій. І якби навіть не було пророцтв Одкровення, ми б усе одно отримали біометричні паспорти. Тому що все йде до поступового витіснення паперових носіїв електронними. Це стосується практично всіх сфер людської діяльності: ЗМІ, освіти, промисловості, медицини і т. д. У книзі Одкровення чітко написано, що знак звіра тісно пов’язаний із релігійно-політичною владою звіра. Ця влада повстає проти Бога і Його народу. Та як ІІН (індивідуальний ідентифікаційний номер), електронні паспорти або податківці пов’язані з владою звіра? Хто цей звір? Де він? Як він діє?

Не варто піднімати через ці паспорти хвилю протесту в нашому суспільстві. Приймайте, користуйтеся і вивчайте особисто Писання. Наша боротьба не проти крові й плоті, але проти духів і їхньої влади. Більшість питань, які з’являться в останній час, будуть пов’язані з духовними битвами, що проходитимуть в серці людини. Прийняти ІІН або відмовитися від нього — це не битва за Бога. Це громадянська позиція — і не більше.

Хоча, звичайно, технічний розвиток є передумовою майбутньої системи. Але це не означає, що зараз треба протистояти цій системі. У 13 розділі Одкровення написано, що люди, які не приймуть печатки звіра, не зможуть продавати або купувати. Іншими словами, влада звіра буде використовувати економічні санкції для успішного контролю над масами. Не варто боятися прийняти біометричні дані. У майбутньому, якщо ви не будете лояльні до системи, то вона сама вас відключить від «обслуговування та сервісу», аби ви не могли задовольняти свої найголовніші потреби (харчування, одяг, бензин, нерухомість, медицина, страховка і т. д.). Це нагадує «продуктові картки» під час Другої світової війни. У різних країнах, у тому числі й у нацистській Німеччині, ввели такі картки, якими володіли лише слухняні системі громадяни. Якщо хтось не лояльний, то в нього й картки цієї не було. А значить, він не міг купити собі їжу, користуватися послугами ресторану чи кафе. Усе було на обліку системи.

Так що користуйтеся технологіями для задоволення своїх життєвих потреб. Сьогодні вони ще не пов’язані з системою Антихриста, а тому є безпечними. Усе це не головне. Головне — поглиблювати особисті стосунки з Христом. У майбутньому, коли прийде система Антихриста, нам не про картки доведеться думати, а про те, як лишитися вірними Божим заповідям. Війна між добром і злом відбувається в серці людини. А картки та паспорти — не найважливіші питання цієї війни.

Інтернет-ресурс «Ночной страж».

— Думка про те, що людина, навіть без бажання прийнявши електронний номер, автоматично відрікається від Христа — суперечить природі християнської віри, суперечить тому ж Апокаліпсису. Навіть сам диявол бажає вільного поклоніння собі. І тільки вільне йому поклоніння означає відречення від Христа. Коли людина свідомо грішить, вона дійсно відмовляється від Бога. Якщо людина сьогодні живе не по-християнськи і мислить не по-християнськи, вона вже потенційно приймає печать Антихриста у своє життя.
Щоб якась автоматична, технологічна або інша система, відлучила мене від Христа — це неможливо. Про це говорить апостол Павло: ні небо, ні земля, ніщо інше не може відлучити мене від любові Божої!

Георгій Коваленко, священнослужитель

Вищесказане наштовхує на такі висновки. Першою необхідністю сучасної церкви є навчання віруючих і духовне зростання. Тільки глибоке пізнання Господа може надати твердості духа в екстремальних ситуаціях. Тільки тверда основа на Божому Слові дозволить бачити ознаки часу й правильно орієнтуватися в тому, що відбувається. По-друге, віруючим варто більше звертати увагу на покликання церкви — благовістя, а також на речі, що сприяють особистому зростанню, ніж на більш інтригуючі, але менш корисні теми. І, нарешті, технічний прогрес, який, безперечно, є передумовою й основою для подій останніх днів, усе ж не повинен відштовхувати й лякати християн. Усе це повинно прийти, щоб виконалося Писання. Але наше завдання — використати переваги і можливості останнього часу для придбання спасенних душ.

Дмитро ДОВБУШ

"Благовісник", 2,2013