Благовісник

Теологія

Підвалини нашої перемоги

Ми поговоримо про один факт, який нам потрібно зрозуміти для перемоги у нашій духовній війні. У Посланні до колосян, 2:13-15, апостол Павло описує, що Бог зробив для нас, віруючих, через смерть Христа на хресті: «І вас, що мертві були в гріхах та в необрізанні вашого тіла, Він оживив разом із Ним, простивши усі гріхи, знищивши рукописання на нас, що наказами було проти нас, Він із середини взяв його та й прибив його на хресті, роззброївши влади й начальства, сміливо їх вивів на посміховисько, перемігши їх на хресті!»
Дозвольте мені спочатку попередити вас, що сатана буде неймовірно радий, якщо ми не зрозуміємо цього факту. Він прагне щоб усі християни не розуміли цього, оскільки саме ця істина є ключем до його поразки. Величний, основний, довершений факт: Христос уже переміг сатану і всі його злі сили та влади повністю і назавжди. Він зробив це Своєю смертю на хресті, пролиттям Своєї крові та Своїм славним воскресінням.
Щоб розуміти, як це відбулося, ми повинні знати головну зброю сатани проти нас, і ця зброя — вина. «І я почув гучний голос на небі, який говорив: Тепер настало спасіння, і сила, і царство нашого Бога, і влада Христа Його, бо скинений той, хто братів наших скаржив, хто перед нашим Богом оскаржував їх день і ніч!» (Об. 12:10).

Хто оскаржував наших братів? Це, звичайно, сатана. Сатана має доступ до місця Божої присутності і його основне заняття — з дня на день обмовляти нас, віруючих у Христа. Це — його професія. Чому ж він це робить? Яка його мета? Відповідь на це питання дуже проста: щоб ми почувалися винними. Наскільки сатані вдається підтримувати в нашому серці почуття вини, настільки ми не можемо його перемогти. Вина — це ключ до нашої поразки, а праведність — ключ до нашої перемоги.

Бог через хрест вирішив проблему вини і в минулому, і в майбутньому. Він досконало забезпечив як наше минуле, так і майбутнє. Як же Бог вирішив цю проблему в минулому часі? Послання до колосян відкриває нам це: «...простивши усі гріхи» (2:13).

Через смерть Ісуса Христа, Який взяв на Себе нашу вину і був покараний за нас, ставши нашим заступником, Бог тепер може прощати нам усі наші гріховні дії, кожен гріх, який ми будь-коли звершили, не компрометуючи Свого правосуддя, тому що воно вдовольняється смертю Ісуса Христа. Перше, що повинні ми зрозуміти, те, що всі наші гріхи минулого, незалежно від їхньої кількості та важкості, прощені нам тоді, коли ми повірили в Ісуса.

Бог також передбачив і майбутнє, як написано у Посланні до колосян, 2:14, «знищивши рукописання на нас, що наказами було проти нас, Він із середини взяв його та й прибив його на хресті». Що ж це за «рукописання»? Це Закон Мойсеїв. Ісус на хресті скасував Закон Мойсеїв, як умову отримання праведності. Доти, доки був Закон Мойсея, щоразу, коли ми тільки порушували найменшу вимогу закону, то ставали винними перед Богом. Але коли Закон Мойсеїв було скасовано як вимогу для отримання праведності, тоді було передбачено для нас життя, вільне від вини, тому що віра наша зараховується нам у праведність. У Другому посланні до коринтян, 5:21, читаємо: «Бо Того, Хто не відав гріха, Він учинив за нас гріхом, щоб стали ми Божою правдою в Нім!» Це і є так званий Божий обмін. Ісус Христос став гріхом через нашу гріховність, щоб ми стали праведними Його праведністю. Якщо ми одного разу зрозуміли, що стали праведними праведністю Христа, диявол не зможе більше змусити нас почуватися винними. У сатани відібрано його основну зброю назавжди. Ісус розброїв світоправителів темряви віку цього й сили ворожі Своєю смертю на хресті. Він відібрав у них найголовнішу зброю, спрямовану проти нас.

А тепер я хочу показати вам, як діє Христова перемога в нас. Ми вже читали твердження про Христову перемогу в Посланні до колосин, 2:15: «…роззброївши влади й начальства, сміливо їх вивів на посміховисько, перемігши їх на хресті!» Зверніть увагу на слово «перемігши». В оригіналі тут вжито слово, яке означає «торжество». Торжество — це не завоювання перемоги, а святкування перемоги вже досягнутої. Це демонстрація перемоги, яка вже отримана. Ісус Своєю смертю на хресті продемонстрував усьому Всесвіту Свою перемогу над цілим сатанинським царством. Однак цю перемогу Христос здобув не для Себе. Він її не потребував. Він переміг для нас. І Божою метою було, щоб перемога виявлялася і демонструвалася через нас. Ось як про це каже апостол Павло: «А Богові подяка, що Він постійно чинить нас переможцями в Христі, і запашність знання про Себе через нас виявляє на всякому місці!» (2Кор.2:14).

Не дивно, що Павло вигукує: «Подяка Богу». Ви не можете не дякувати Богові, якщо достеменно зрозуміли зміст цього вірша. Бог завжди дає нам можливість поділяти Христову перемогу над царством сатани. Тут вжито слово «постійно» і фраза «на всякому місці». Це означає, що наша перемога не обумовлена ні часом, ні місцем. Ми завжди відзначаємо у Христі перемогу над сатаною.

У Євангелії від Матвія, 28:18-20, Ісус проголошує: «Дана Мені всяка влада на небі й на землі. Тож ідіть, і навчіть всі народи, христячи їх в Ім'я Отця, і Сина, і Святого Духа, навчаючи їх зберігати все те, що Я вам заповів. І ото, Я перебуватиму з вами повсякденно аж до кінця віку! Амінь».

Ісус Христос каже, що Своєю смертю на хресті Він відібрав владу в сатани, і Бог дає Йому всю владу на небі й на землі. Потім Він наказує: «Тож ідіть і навчіть…» Що означає слово «тож»? Ісус каже: «Я завоював владу, тепер ідіть і використовуйте її. Ви йдіть і демонструйте Мою перемогу всьому світу, виконуючи Мою заповідь».

Я б хотів підсумувати трьома простими твердженнями щодо перемоги Ісуса. По-перше, під час спокушування в пустелі Ісус переміг сатану для Самого Себе. Він зустрів сатану, протистав його спокусам і переміг його. По-друге, на хресті Ісус переміг сатану для нас; не для Себе, а для нас. Він не потребував перемоги для Себе, тому що Він уже мав її, але Христос розброїв нашого ворога, позбавив його сили й виставив його таким публічно ради нас. По-третє, на нас лежить відповідальність — демонструвати перемогу Ісуса й користуватися нею. «А Богові подяка, що Він постійно чинить нас переможцями в Христі, і запашність знання про Себе через нас виявляє на всякому місці!» (2 Кор. 2:14).

Пам'ятайте, що «завжди» і «на всякому місці» Христос зробив перемогу можливою для нас.

Дерек ПРИНС
"Благовісник", 2013, 1