Головна

Про нас

Останній номер

Архів номерів

Статті

Замовити друкований варіант

Пожертвування

Інтернет-ресурси

Новини Церкви ХВЄ України


Актуальне запитання

Адреси церков ХВЄ та розклад богослужінь

 




Свідчення

Довга дорога до зцiлення

Іван Федорович Фенич, нині диякон церкви ХВЄ м. Берегова Закарпатської області, народився 20 червня 1948 року в с. Сільці Іршавського району Закарпатської області. Його мама народила дев’ятеро дітей, але тільки п’ятеро з них вижили. Згодом, навернувшись до Господа, брат Іван зрозумів, що це Бог дарував йому життя і зберіг його, тому що мав особливий план для нього. Ось як він сам розповідає про своє навернення та ходження з Богом.

У дитинстві я часто чув про Бога від мами, яка відвідувала православну церкву. Я також з нею ходив у церкву на Пасху, щоб отримати подарунки від хрещених батьків. Але своє дитинство не можу назвати легким. Часто нам не вистачало їжі, іноді навіть хліба не було. Батько добував у каменоломнях камінь. Робота була дуже важка, але ті гроші, які він так важко заробляв, часто пропивав. А потім обзивав маму й нас.

Після служби в армії я влаштувався на роботу в Берегівський автопарк водієм. Працював чесно й сумлінно, тому через деякий час мені запропонували вступити в КПРС, що я й зробив. Згодом був обраний секретарем комсомольської організації АТП. У 1980 році вступив на заочне відділення Львівського політехнічного інституту, після закінчення якого мене призначили на пост заступника директора Берегівського АТП.

У 1987 році мене направили на роботи з ліквідації аварії на ЧАЕС. Згадуючи той час, я бачу особливу Божу милість і охорону. В Чорнобильській зоні я працював заступником начальника автоколони Мінтрансу України. У Прип’яті ми будували площадку під трансформатор. Щоразу, перш ніж пропустити нас в їдальню, кожного працівника перевіряли дозиметром, чи немає перевищення допустимої норми радіації. Часто моїх друзів не впускали в їдальню через перевищення норми, але зі мною жодного разу такого не трапилося. Друзі навіть жартували: «Ти, Ваню, не піддаєшся впливу радіації».

У лютому 1988 року я був переведений в будівельну організацію МПМК-2 на посаду заступника начальника з кадрів, а також секретаря парторганізації. У червні 1989 року мені видали санаторно-курортну путівку в санаторій «Поляна» Закарпатської області. У той час я дуже любив погуляти, вважаючи своїм кредо слова: «Все, що можеш, бери і використовуй для свого життя, бо ж один раз живеш на землі». Отримавши цю путівку, планував погуляти від душі. Але в Бога був інший план для мене.

Незадовго до від’їзду в санаторій, повертаючись додому автомобілем (а був за кермом у нетверезому стані), перевернувся догори колесами. Кузов машини сплющило так, що я ледве зміг вилізти з машини. Коли згодом відвіз автомобіль на ремонт, майстер сказав, що він не підлягає ремонту, і дуже дивувався, що я залишився живим у такій розбитій машині.

Через кілька днів я поїхав у санаторій з думкою все забути. Але на шостий день мого перебування там мені наснився дивний сон, ніби я сиджу на піску в пустелі й думаю: «Що ж буде зі мною посеред цього піску?» І в ту ж мить якась сила почала підіймати мене вгору. Піднявши голову, я побачив над собою небо, яке переливалося різними барвами. У небі був отвір, у який несло моє тіло. Коли вже майже наблизився до того отвору, то закричав: «Я не готовий!» З того отвору почув ніжний-ніжний голос, який ніби звучав у моєму серці: «То йди й приготуйся!» Після цих слів я почав опускатися вниз і знову опинився в пустелі серед піску. Коли ж прокинувся, всередині мене звучали ці слова: «Йди й приготуйся!» Роздумував, до чого і як приготуватися, коли в палату зайшла жінка й сказала: «Іване, у вас велика проблема. Але Бог цієї ночі покликав вас. Ідіть за мною, я чекатиму вас у коридорі!» Згодом я дізнався, що цю жінку звати Таїсія. Вона віруюча з Києва. І тієї ночі Бог відкрив їй, що покликав мене. Таїсія молилася за мене і познайомила з чоловіком, якого назвала братом Васею. Брат Василь почав щось розпитувати у мене, запитав про мою проблему, але я не міг нічого відповісти йому, тому що сильно плакав. Тоді він поклав мені руку на плече й запросив на служіння, яке мало відбутися о 17 годині.

Я нічого не відповів, і ми з Таїсою повернулися в санаторій. Коли я прийшов у свою палату, то відчув, що в моїй душі щось відбувається. З очей текли сльози, хоча я не хотів цього. А десь у душі звучали слова: «Йти й приготуйся!», які стали чомусь дуже приємними для мене. Мені не хотілося вже гуляти, не хотілося навіть йти на процедури. Я чекав 17 години, бо дуже хотілося якнайшвидше потрапити на служіння.
Коли ми з Таїсою переступили поріг дому молитви, моїх ноги затремтіли, я впав на коліна й почав кричати: «Господи, я не достойний бути тут. Я великий грішник. Якщо можеш, прости мені мої гріхи!» У ту мить сльози лилися з мої очей, тому я заплющив їх. І раптом — бачу хрест, а на хресті — Ісуса розіп’ятого. А ще ясно бачу, як кров стікає з його тіла. І раптом той же голос, який я вже чув, проказує мені: «Ось твоє прощення і спасіння». Я почав дякувати Богу, що Він простив мої гріхи. До мене підійшли брати і також почали дякувати Богові за мене.

Коли я повернувся в санаторій, то був такий щасливий, як ніколи. Мені хотілося стрибати, співати, кричати, що Господь простив мої гріхи. Я став таким легким, що, здавалося, от-от злечу. За час перебування в санаторії я не пропустив жодного зібрання. Коли ж закінчилася моя путівка, брат Василь сказав мені: «Як поїдеш додому, то шукай у селі Заріччя брата Івана Киніва. Твоє місце там».

Їдучи додому, я дуже хвилювався, як моя дружина сприйме те, що зі мною відбулося. Після свого покаяння я відчув, що якось по-особливому люблю цю жінку, я завжди думав про неї, чого до покаяння в мене не було. Коли я зайшов до хати, то одразу сказав дружині: «Марійко, тебе дуже прошу: прости мені, що тебе ображав, зневажав і часто обманював. Бог простив мені всі гріхи, і я прошу: прости мені й ти». Марійка подивилася на мене і сказала: «Ти що, записався у салвішти (так називають у нас віруючих)? Ти завдав мені такої ганьби. Тепер над нами усі люди сміятимуться. Мені такого чоловіка не треба!» Але наступного ранку вона й не згадала цієї розмови. Я ж два роки постійно молився за неї, і Бог спас її, подарував їй покаяння для життя.

Наступного дня після повернення додому я зайшов до свого начальника, розповів про своє покаяння, засвідчив про спасіння і поклав на стіл заяву про звільнення з членів КПРС. Він, піднявши свої окуляри на чоло, відповів на це: «Іване Федоровичу, йди додому. Може, ти перевтомився в санаторії. Даю тобі три дні для відпочинку».

Тоді я поїхав у Заріччя, зустрівся з братом Іваном Кинівим, розповів йому про своє навернення до Господа і про те, хто мене направив до нього. Він щиро і з великою радістю прийняв мене. Так я почав відвідувати богослужіння в с. Заріччі.

Через три дні я повернувся на роботу і знову зайшов до начальника. Він повернув мені мою заяву і сказав йти на робоче місце. Але я відповів, що не можу працювати секретарем парторганізації і бути віруючим в Господа Ісуса Христа. Після того мене виключили з членів партії і перевели із заступника начальника відділу кадрів у кочегари. Але я дякував Господу, що Він удостоїв мене такого приниження перед людьми за Його ім’я.

У березні 1990 року я дуже захворів і мене направили в стаціонарне відділення лікарні. Лікування не давало полегшення, тому мене перевели в обласну лікарню, де після обстеження встановили діагноз «неспецифічний виразковий коліт кишечника». Я дуже схуд, став блідо-жовтий, але Господь зміцнював мене духовно, і я всім свідчив про спасіння: і медичним працівникам, і хворим. Деякі лікарі запитували мене, де мій Бог і чому мене не вилікує. Я відповідав: «Мій Господь на небесах, у святилищі, а також у моєму серці. І якщо він захоче, то зцілить мене». Після таких слів мене відправили на консультацію до психіатра. Зустрівшись з лікарем-прихіатром, я також засвідчив їй про Господа і закликав примиритися з Ним. Вона пильно поглянула на мене й відповіла: «Так, я згодна. У мене немає такої віри, як у вас. Я навіть заздрю вам білою заздрістю. Ви цілком здорова людина по моєму профілю. Ідіть, хай Бог вас благословить!»
Лікарі, обстеживши мене, відправили на комісію, де визнали інвалідом ІІ групи, а потім виписали з лікарні, сказавши, що в мене немає надії на життя, бо мій організм вже не піддається лікуванню. Але небесний лікар благоволив продовжити моє життя на землі — й почав мене оздоровляти. Кожен день я відчував над собою Його руку, яка зміцнювала мене духовно й тілесно.

Через рік, коли мене знову направили в обласну лікарню, заввідділенням не повірила своїм очам. Вона лише сказала: «Ну, Іване Федоровичу, Бог дійсно зцілив вас, і я рада, що так трапилося».

Господь береже моє життя дотепер. І я велику подяку приношу Тому, Хто не хоче загибелі грішника, але бажає, щоб усі люди спаслися. Слава і хвала нашому вічно живому Богу!

"Благовісник", 4,2011

Українська християнська поезія