Благовісник

Роздуми на Словом Божим

Не спокушуй Господа Бога твого

«Тоді забирає диявол Його в святе місто і ставить Його на наріжника храму, та й каже Йому: «Коли Ти Син Божий, то кинься додолу, бо ж написано: «Він накаже про Тебе Своїм Аголам, і вони на руках понесуть Тебе, щоб об камінь коли не спіткнув Ти Своєї ноги» (Мт. 4:5,6).

«Коли Ти Син Божий, то кинься додолу…» — складно вловити логіку в цій фразі. Але, схоже, сенс у цьому має бути такий: «Бо ж написано: «…На руках понесуть Тебе, щоб не спіткнувся...»

Я бачу тут дуже актуальний приклад того, як майстерно диявол підбирається до дітей Божих сьогодні.
Перше, що він намагається зробити, — дати Христу ідею, що Йому робити. «Кинься додолу! А чому б і ні? Давай! Стрибай!»

І друге, що робить диявол — виступає нашим теологом, цитуючи Писання і пояснюючи, як його можна застосувати в даному випадку.

Тут і криється головний підступ спокуси, у яку потрапило багато людей, — спокусник розписується за Бога, розказуючи нам, якою буде Його реакція на наш вчинок. «Ти кинься додолу, а ангели підхоплять! Так же написано! Ти ж Син Божий!»

Диявол робить це й донині — штовхає нас на певний вчинок, одразу ж підказуючи, якою буде реакція Бога: «Бог же тебе любить, Він простить! Бог не осудить тебе, Він же не хоче, щоб ти страждав!.. Він обов'язково за тебе заступиться!.. А що тут такого? Стрибай униз!.. Ангели підхоплять!»

... А що, якщо не підхоплять?

* * *

Ми повинні розуміти: Бог не зобов'язаний реагувати так, як ми собі надумали чи як це уявляє сатана, навіть цитуючи при цьому Писання. З чого ти взяв, що ангели підхоплять? Чи не це призводить до безлічі розчарувань з приводу того, що ангели не підхопили й не понесли на руках? А може, це диявол витлумачив нам Божі обітниці й підказав варіанти їхнього застосування?

Недаремно відповіддю Божого Сина було: «Не спокушуй Господа Бога свого!»

«Не спокушуй» — означає не випробовуй, не перевіряй, як Він відреагує на твій вчинок. Пильнуй та аналізуй, хто дає тобі ідеї та поради, хто визначає твою теологію, твоє розуміння Бога.

І не стрибай додолу. Не роби того, що не велить тобі Бог.

Павло ФЕДОРУК,
Крим

"Благовісник", 3,2014